fbpx
2019. aasta parimaks metsamajandajaks valiti Ardi Allikmets Harjumaalt

2019. aasta parimaks metsamajandajaks valiti Ardi Allikmets Harjumaalt

Sel laupäeval Rakveres toimunud kogu pere metsapäeval kuulutas äsja keskkonnaminister Rene Kokk välja aasta metsamajandaja, kelleks sai Harjumaa metsaomanik Ardi Allikmets. Võitja eelisteks teiste ees sai eeskujulik metsahooldamine, aga ka ühiskondlik aktiivsus. 

Kogu pere metsapäeva ja metsamajandajate konkurssi korraldava Eesti Erametsaliidu juhatuse esimehe Ando Eelmaa sõnul kandideeris parima metsamajandaja tiitlile 13 metsaomanikku, kes paistsid kõik positiivselt silma.

Loe kõigi kandidaatide tutvustusi SIIT.

“Metsamajandajate konkurss näitab meile igal aastal, kui eriilmelised on Eesti erametsaomanikud. Ka tänavu oli iga kandidaat ja tema mets oma nägu, kuid ühiseks jooneks kõigi osalejate seas oli oma metsa hoidmine ja selle jätkusuutlik majandamine,” ütles Eelmaa tänavust konkurssi kommenteerides. “Kindlasti jätkame konkursi korraldamise traditsiooni ka edaspidi. Tuliseks kippuvates metsandusaruteludes on see heaks meeldetuletuseks, keda erinevad otsused ja piirangud tegelikult mõjutavad,” peab Eelmaa metsaomanikest rääkimist ja nende tegemiste tutvustamist oluliseks.

Hindamiskomisjon hindas kandidaatidele kuuluvate metsade olukorda, metsanduslike vaateid ja põhimõtteid. Komisjoni liige Tiit Kosenkranius tõdes, et esimese kolme koha vahel oli punktiseis üsna tasavägine, kuna tegemist on tublide metsamajandajatega. Esimese koha sai Harjumaa metsaomanik Ardi Allikmets, teise koha Viljandimaal tegutsev Martin Kõdar ja kolmanda Põlvamaa metsamees Martin Kalk.  

“Konkursi võitjaks sai kaalutlemise tulemusena Ardi Allikmets, kes on metsamajandamise kõrval ka aktiivne ühiskonnaliige ja osaleb järjepidevalt nii metsaühistu kui ka külaseltsi tegemistes. Seejuures on tänavune võitja kandnud eeskujulikku hoolt oma metsa eest, olles samal ajal keskendunud maaelu taastamisele ja hoidmisele,” ütles ta.

Konkursi võitnud Ardi Allikmetsal on 84,9 hektarit metsamaad, mille hulka kuulub suures osas endiste talude metsistunud heina- ja karjamaid, mis nõukogude ajal olid kolhoosi käes. Praeguste tööde üks sihte on järeltulijaile jätta paremad metsad.

Metsamajandamisega on Allikmets tegelenud juba aastaid, olles Vardi metsaühistu liige. Oma töös järgib ta peale metsaseaduse ka vana talupojatarkust ja häid tavasid. Suure koduloohuvi tõttu on ta spetsiaalselt käinud ka kohapärimuse kursusel, tutvudes nii lähemalt ka metsamaa ajalooga.

Tänavuse võitja kuulutas täna Rakvere Kirikupargis toimuval kogu pere metsapäeval välja keskkonnaminister Rene Kokk. Metsapäeva ja järjekorras juba 26. metsamajandajate konkurssi korraldas Eesti Erametsaliit koostöös SA Erametsakeskusega.

Tänavuse parima metsamajandaja tiitli kandidaadid olid:

Aivo Liiv

Jõgevamaa

Ardi Allikmets

Harjumaa

TÜ Eesti Ühismets

Põlva- ja Tartumaa

Madis Arm

Ida-Virumaa

Margus Loogna

Lääne- ja Raplamaa

Martin Kõdar

Viljandimaa

Martin Kalk

Põlvamaa

Jan Pulk

Pärnumaa

Kükkeri Ait OÜ

Jõgevamaa

Relsiit Haldus OÜ

Võrumaa

Tiit Toobal

Viljandimaa

Toomas Härm

Pärnumaa

Urmas Orusalu

Jõgevamaa

Sulge menüü