You are currently viewing Erametsaliit ja Erametsakeskus otsivad parimaid metsamajandajaid
2017. a metsamajandajate konkursi hindamiskomisjoni liikmed paremalt Aira Toss ja Mikk Link koos konkursil osalenud Virumaa metsaomaniku Daniil Starodubtseviga (Foto autor: Kertu Kekk)

Erametsaliit ja Erametsakeskus otsivad parimaid metsamajandajaid

Eesti Erametsaliit MTÜ
SA Erametsakeskus

PRESSITEADE

05.04.2018

Erametsaliit ja Erametsakeskus otsivad parimaid metsamajandajaid

Parimate metsamajandajate konkursil tunnustatakse oma metsast hoolivaid ja seda jätkusuutlikult majandavaid metsaomanikke. Kandidaate saab esitada kuni 4. maini!

Eestis on üle 100 tuhande erametsaomaniku, kellel kõigil on oma metsa hoidmisel ja majandamisel isiklikud eesmärgid ning põhimõtted. Metsaomanikud, kes oma metsast hoolivad ja seda jätkusuutlikult majandavad, väärivad esiletõstmist ja tunnustamist. Selleks korraldab Eesti Erametsaliit juba 25. korda parimate metsamajandajate konkurssi. Teist aastat järjest tehakse seda koostöös Erametsakeskusega.

„Varasematel aastatel konkursil osalejate metsi külastades, oleme näinud toredaid edulugusid jätkusuutlikust metsamajandusest. Järjest enam on märgata ka ühistulise koostöö mõju,“ tõdeb aastaid hindamiskomisjoni liikmena konkursi korraldusmeeskonnas osalenud Hiiumaa Metsaseltsi juht Aira Toss. Tema sõnul on üle Eestimaa häid näiteid metsamajandajatest, keda võiks teistele eeskujuks seada. „Märgakem ja tunnustagem neid!“ kutsub Toss üles tublidest kandidaatidest teada andma.

Parima metsamajandaja tiitlile oodatakse kandideerima kõiki metsaomanikke. Osalemisel pole tähtis metsa majandamise juriidiline vorm. Oluline on, et metsa majandatakse vastutustundlikult ja hästi.

Konkursil hinnatakse kandidaatide viimaste aastate metsamajanduslikke töid ja muid metsa erinevate väärtustega seotud tegevusi. Arvesse võetakse ka metsaomanike põhimõtteid ja väärtushinnanguid metsade majandamisel, panustamist kogukonna ja maaelu arengusse ning traditsioonide hoidmisse. Osalejatele paneb väärilised auhinnad välja STIHL Eesti.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 4. maiks täita ankeet Eesti Erametsaliidu kodulehel.

Tänavune parim metsamajandaja kuulutatakse välja augustis toimuval traditsioonilisel metsamajandajate kokkutulekul, kus võetakse ette ka metsaretk mulluse võitja Liidia Kösteri maadel.

Lisateave:

Mikk Link, Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees
tel: 5345 3698; e-post: mikk.link@erametsaliit.ee