Puidu või puidust toodete sertifitseerimine pakub sõltumatut kontrolli, mis kinnitab, et kasutatav puit pärineb hästi majandatud metsadest ja läbib katkematu, kontrollitud teekonna metsast tarbijani.

Mis on tarneahel?

Tarneahela sertifitseerimine on suunatud ettevõtetele mis töötlevad, toodavad või kauplevad puidust toodetega, k.a tootjad, hulgi- ja jaemüüjad, saeveskid, trüki- ja paberitööstused.

Tarneahela süsteemi juurutanud ja säilitanud ettevõtetel on võimalik oma tarnijatele ja klientidele tõendada, et nende tooted on hangitud ja toodetud vastavalt kõrgeimatele ökoloogilistele, sotsiaalsetele ja säästva majanduse standarditele.

Sertifi tseerimine hõlmab tervet tarneahelat, tõendades, et tooted pärinevad hästi majandatud metsadest, kontrollitud või taas kogutud allikatest.

Et toode kvalifitseeruks sertifitseerimiseks, peavad kõik tarneahela üksused omama tarneahela sertifikaati. Alles siis on ettevõtetel õigus kasutada FSC või PEFC märki oma toodetel ja toote turunduses, vastutustundlikku hankimist.

Ettevõtted, mis saavad enda omandusse PEFC sertifikaadiga tooteid ja töötlevad, kauplevad või pakendavad neid ümber, peavad olema sertifitseeritud, et müüa neid tooteid omakorda edasi PEFC väitega.

Mis kasu on PEFC tarneahela süsteemi sertifikaadist?

Tarneahela sertifikaat ei näita teie klientidele ainult teie pühendumist vastutustundlikule tarneahela juhtimisele, vaid pakub ühtlasi mitmeid teisi hüvesid:

  • lisaväärtus teie toodetele
  • juurdepääs uutele turgudele
  • kooskõla seadusandlusega
  • jälgitavuse tõendus
  • rahvusvaheliselt tunnustatud PEFC kaubamärkide kasutamine
  • kindlus teie klientidele, et nad panustavad keskkonnakaitsesse ja majanduslikku stabiilsusesse.

Allikas: ee.bmcertification.com

Rohkem infot PEFC tarneahela standardi kohta leiab: PEFC Eesti kodulehelt SIIT ja SIIT.

PEFC tarneahela sertifikaadi taotlemise kohta leiate infot

 
 

Lisainfo: Mari Teesalu,

Tel: +372 5354 4415, e-post mari.teesalu@erametsaliit.ee