Ootame kandidaate metsamajandajate konkursile!

Pikkade traditsioonidega, juba 29. aastat toimuv metsamajandajate konkurss on ainus metsaomanikele suunatud konkurss Eestis. Konkursiga soovitakse tutvustada erametsades kasutatavaid mitmekülgseid majandamispraktikaid ning nende eriilmelisust.

OSALEMINE

Konkursil osalemiseks täida veebiankeet SIIN LEHEL või lae ankeet alla siit ning saada see täidetuna aadressile kertu.kekk@erametsaliit.ee. 

Kandidaate ootame kuni 31. maini, pärast seda võtame osalejatega ühendust, et kokku leppida metsakülastuse aeg. Kõiki metsamajandajate konkursil osalejaid külastab neljaliikmeline hindamiskomisjon, kes tutvub metsaomaniku metsa ja selle majandamise põhimõtetega ning selgitab välja 2022. aasta parima metsamajandaja.

HINDAMISKOMISJON

2022. aastal kuuluvad metsamajandajate konkursi hindamiskomisjoni:

  • Dimitri Randoja – Luua Metsanduskooli metsandusvaldkonna õpetaja
  • Meelis Matkamäe – Rakvere Metsaühistu juht ja metsakonsulent, Eesti Erametsaliidu juhatuse liige
  • Gunnar Lepasaar – 2021. aasta parim metsamajandaja
  • Veljo Kütt – Erametsakeskuse kontrolliüksuse spetsialist ja metsakonsulent
 

Hindamiskomisjon tutvub osalejate metsade ja nende majandamisega ning võtab parima metsamajandaja väljaselgitamisel arvesse erinevaid aspekte, nagu metsamajanduslike tööde kvaliteet (uuendamine, hooldus, maaparandus), metsaomaniku pikaajalisi eesmärke, metsamajandamise jätkusuutlikkust ja järjepidevust, loodus- ja keskkonnahoiuks tehtud tegevusi, metsaga seotud traditsioone, maaelusse, kohalikku kogukonda ja ühistegevusse panustamist jne. 

TULEMUSED

Metsamajandajate konkursi tulemused kuulutame välja 27. augustil Jõhvis toimuval kogu pere metsapäeval. Samal päeval on võimalik tutvuda ka mullu parima metsamajandaja tiitli saanud Gunnar Lepasaare metsadega Oonurme külas.

AUHINNAD

Parimale metsamajandajale antakse üle traditsiooniline majamärk nink kõikidele osalejatele pannakse välja väärikad auhinnad meie koostööpartnerite poolt.

Parima metamajandaja tiitli saajal on võimalus osaleda 2023. aasta metsamajandajate konkursi hindamiskomisjoni töös ning kogu pere metsapäev 2023 toimub parima metsamajandaja kodumaakonnas.

Auhinnafondi panustavad teiste seas:

Nimekiri on täiendamisel.

Metsamajandajate konkursi korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.