fbpx

Metsamajandajate konkurss toimub juba 28. aastat. Ootame tublisid metsaomanikke oma tegemisi ka avalikkusega jagama ja ennast 20. maiks konkursile üles andma.

Parima metsamajandaja tiitlile oodatakse kandideerima metsaomanikke, kes oma metsast hoolivad ja seda jätkusuutlikult majandavad. Seejuures ei ole oluline, kas metsaomand on 10 või 1000 hektari suurune või millises vormis seda majandatakse. Oluline on, et seda tehakse hästi!

Kuidas kandideerida?

Metsamajandajate konkursil kandideerimiseks tuleb täita ankeet, mille leiab elektroonilise vormina siin samas lehe allosas. Ankeedi saab ka alla laadida SIIT

Ankeedis küsime infot metsaomandi, viimaste aastate metsamajanduslike tegevuste ja üldiste metsa majandamise põhimõtete kohta. Ankeet tuleb esitada elektroonilise vormi kaudu või e-kirjaga aadressile kertu.kekk@erametsaliit.ee, kandideerimise tähtaeg on 20. mai 2021

Osalema on oodatud kõik metsaomanikud, kes oma metsa eest hoolitsevad ja seda heaperemehelikult majandavad.

Hindamiskomisjon

Kõigi konkursil osalejate metsa külastab suve esimeses pooles neljaliikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad 2020. aasta parim metsamajandaja Mihkel Jürisson, Hiiumaa Metsaseltsi juht ja konsulent Aira Toss, Rakvere Metsaühistu juht ja konsulent Meelis Matkamäe ja Eesti Maaülikooli metsakasvatuse vanemteadur, Metsaharidus OÜ esindaja Jürgen Aosaar. 

Komisjon tutvub konkursil osalejate metsamajanduslike praktikatega, ühistegevusse ja maaelu arengusse panustamise, traditsioonide hoidmise ja muude tegevustega ning otsustab nähtu ja kuuldu põhjal, kellest saab 2021. aasta parim metsamajandaja.

Konkursi tulemused

Tänavuse metsamajandajate konkursi tulemused kuulutatakse välja kogu pere metsapäeval, mis toimub 21. augustil Pärnus Endla teatri esisel platsil. Nagu juba välja kujunenud, sisustame metsapäeva põnevate loodushariduslike teemadega, mille kõrvale pakume ka head meelelahutust. 21. augusti hommikul on aga võimalik liituda ekskursiooniga 2020. aasta parima metsamajandaja Mihkel Jürissoni metsa Vändra külje all Mädara külas.

Auhinnad

Metsamajandajate konkursil osalejatele panevad väärikad auhinnad välja metsandustehnika tootja STIHL Eesti, metsataimekasvataja ForestplanterLuua Metsanduskool, metsandustarkvarade pakkuja Deskis, ulukitõrjevahendi Trico maaletooja SystemSeparation Ltd ja mitmed teised koostööpartnerid.

Metsamajandajate konkurssi korraldavad Eesti Erametsaliit ja SA Erametsakeskus, toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Sulge menüü