You are currently viewing Kogu pere metsapäeval selgub Eesti parim metsamajandaja

Kogu pere metsapäeval selgub Eesti parim metsamajandaja

Üle-eestilise metsamajandajate konkursiga selgitatakse peagi välja selle aasta parim metsamajandaja. Võitja kuulutab välja keskkonnaminister Tõnis Mölder 21. augustil Pärnus toimuval kogu pere metsapäeval. 

Parima metsamajandaja konkursi ja traditsioonilise metsapäeva eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele metsandust ning selle eriilmelisust läbi erinevate metsaomanike. Kui konkurss toob kokku metsaomanikud, siis metsapäev on tasuta kogupereüritus, kus tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Metsamajandajate konkurssi koos kogu pere metsapäevaga korraldavad Eesti Erametsaliit ja Erametsakeskus. Eesti Erametsaliidu juhatuse esimehe Ando Eelmaa sõnul on tegu pikaajalise traditsiooniga – parimat metsamajandajat selgitatakse välja juba 28. aastat.

Eelmaa kinnitab, et Eesti erametsad on heades kätes. “Eestis on ligi 100 000 metsaomanikku, kellel kõigil on metsa hoidmiseks ja majandamiseks oma nägemus ja kes seeläbi soodustavad metsade mitmekesisust. Seejuures on rõõm näha, et metsaomanikud teevad aina rohkem teadmispõhiseid otsuseid, harivad ennast koolitustel ja otsivad vajadusel nõuandeid kohalike metsaühistute asjatundjatelt. Selle heaks näiteks on metsamajandajate konkursil osalejad, kelle puhul on näha, et metsaotsused on kaalutletud ning need tehakse tulevikule ja järgmistele põlvkondadele mõeldes.”

Parima metsamajandaja selgitab välja neljaliikmeline ekspertidest koosnev komisjon, kelle ülesandeks on tutvuda osalejate metsadega ning metsamajandamise võtetega. Seejuures võtavad hindajad arvesse ka metsaomaniku panust maaelu arengusse, traditsioonide hoidmist ja muid tegevusi.

Parim metsamajandaja kuulutatakse välja 21. augustil Pärnus toimuval meeleolukal metsapäeval, kus leidub huvitavaid tegevusi kogu perele: külastajaid ootab lõbus meelelahutusprogramm ja võimalus saada uusi metsaalaseid teadmisi ekspertidelt. Esinevad vokaalansambel Greip ja Curly Strings. Samal päeval on võimalik osaleda ka ekskursioonil 2020. aasta parima metsamajandaja Mihkel Jürissoni metsas Mädara külas.

Metsapäev toimub vabas õhus, piiramata alal. Korraldajad järgivad hoolikalt Terviseameti nõuandeid ohutuks ürituse läbiviimiseks ja julgustavad külastajaid kasutama käte desinfitseerimisvõimalusi. Haigustunnustega inimestel palutakse jääda koju.

Sel aastal kandideerivad parima metsamajandaja tiitlile:

Reena Ailt-Tamm

Pärnumaa

Magnar Alev, Mapomets OÜ

Valgamaa

Rain ja Ralf Elfenbein

Raplamaa

Meelis Haljaste

Valgamaa

Anti Kalle

Hiiumaa

Mark Kostõgov

Võrumaa

Kalev Krautmann

Lääne-Virumaa

Andrus Lasn

Pärnumaa

Gunnar Lepasaar

Ida-Virumaa

Olev Lillemets

Pärnumaa

Kätriin-Margeri ja Maire Laanemets

Raplamaa

Olev Matt, Ökoteh OÜ

Tartu-, Põlva- ja Valgamaa

Ülari Metsaveer

Pärnu-, Lääne-, Harju- ja Lääne-Virumaa

Ilmar Saabas

Pärnumaa

Alar Urbas

Lääne-Virumaa