Riik pakub tasuta õigusabi

  • Post category:Uudised

Justiitsministeeriumi teatel on Eesti elanikel õigus saada riigi toel kvaliteetset õigusabi. Eesti Õigusbüroo OÜ annab soodsat õigusabi Eesti inimestele, kes teenivad vähem kui 1,5-kordne Eesti keskmine brutosissetulek (2017. a I kvartali andmetel 1730 eurot kuus).

Õigusabi osutatakse üle Eesti väheste eranditega kõikides juriidilistes küsimustes ja vormides: kohapealne konsultatsioon, telefoni ja e-kirja teel ning veebis. Kliente nõustatakse nii kohtuvälises menetluses kui ka kohtus. Samuti aidatakse dokumente koostada ja ametiasutustega suhelda.

Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda 5 eurot lepingutasu. Õigusabi osutamist rahastab Justiitsministeerium kolmes etapis, järgides süsteemi 2 + 3 + 10:

  • Esimesed 2 tundi: 5 eurot lepingutasu, v. a alaealised, riik rahastab 100% Eesti Õigusbüroo lepingujärgsest tunnihinnast.
  • Järgmised 3 tundi: 20 eurot tunnis, riik rahastab 50% Eesti Õigusbüroo lepingujärgsest tunnihinnast.
  • Järgmised 10 tundi: 40 eurot tunnis, riik ei rahasta.

Eesti Õigusbüroo meeskonda kuuluvad kümned kogenud ja kvalifitseeritud õigusnõustajad. Klientidega kohtutakse Haapsalus, Jõgeval, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas, Tartus, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Lihtsaim ja kiireim viis õigusabi saamiseks ja juristi vastuvõtulepääsemiseks on registreerida end aadressil www.juristaitab.ee Eesti Õigusbüroo kliendiks.